MENU

 

ПАСПОРТУ

 

Паспарту – це кольоровий картон, який при оформленні твору мистецтва розміщують між рамою та картиною. Маючи багату палітру кольорів та відтінків, паспарту служить інструментом досягнення кольорового балансу картини і рами.

Паспарту дає картин  і необхідний «простір» та допомагає вирішувати декоративні завдання під час художнього оформлення.

Крім того, паспарту захищає папір, на якому зроблено малюнок, від шкідливого впливу зовнішнього середовища.

Виготовляється паспарту, як правило, з паперучи картону, в якому вирізається «віконечко». «Вікна» паспарту можуть бути прямокутні, круглі, овальні та навіть багатокутні. Буває, що на одному аркуші вирізають декілька «вікон». Вони вирізаються спеціальними ножами під кутом 45 градусів, створюючи тим самим додаткову декоративну лінію. Зрізи паспарту також бувають найрізноманітніших кольорів та навіть смугасті.

Картон для паспарту являє собою спресовані в 4-5 слоївлисти ватману, ззовні покрит ікольоровим папером. Для виготовлення паспарту використовується целюлоза, зварена з волокон деревини.

Але звичайно це лише скорочений виклад технології створення паспарту. Насправді ж все набагатоскладніше та специфічніше і наврядчи декілька шарів склеєного в домашніх умовах паперу зможуть замінити професійностворене паспарту, як по якості так і по вишуканості.

Поверхні паспарту бувають не лише кольоровими, а й різними за текстурою : тканина, полотно, стилізація з орнаментами та імітація металів, каменю, мармуру, тощо.

Використовується паспарту для оформлння – картин, акварелей, фото, вишивок, бісерів, дипломів та іншого…

ГАЛЕРЕЯ