MENU

 

ОФОРМЛЕННЯ ВИШИВКИ

 

Оформлення готової вишивки - відповідальна річ. Адже та краса, що з любов*ю вишивалася кілька місяців, може бути зіпсована невдалим підбором багета, паспорту, їх дисгармонією, неправильним розташуванням вишивки в рамічи іншими дрібницями. 

Старайтеся не оформляти декілька робіт відразу в один день, краще взяти одну і сконцентрувати всю свою увагу на ній! 
Ніколи не прив'язуйте оформлення до вашого домашнього інтер'єру! 
Картина - це індивідуальність! І в жодному разі не можна, підбираючи багет, згадувати про колір шпалер у вашій квартирі! Звичайно ж, враховуйте кольорову гаму інтер'єру, щоб картина в ньому виглядала гармонійно, а не шокуюче!

А тепер розберемо окремо кожну деталь. Зазвичай я оформлюю свої роботи у рами з паспарту. Паспарту - це кольоровий щільний картон (або інший аналогічний матеріал), що обрамляє вишивку. Іншими словами, паспарту - це поля між фізичною рамою і зображенням.

 

Навіщо воно потрібно? 

 

По-перше, паспарту полегшує сприйняття твору, допомагаючи глядачеві сконцентрувати свою увагу на зображенні. По-друге, грамотно підібране паспарту може акцентувати ті чи іншідеталі зображення і, тим самим посилити естетичний вплив на глядача. По-третє, рамка і паспарту є елементами узгодження зображення як з поверхнею стіни, так і з іншими близько розташованими об'єктами. По-четверте, паспарту саме по собі може бути предметом мистецтва.

 

Які бувають паспарту?

 

 Найпростіше - одинарне одноколірне паспарту. Палітра кольорів найрізноманітніша - від солід-кольорів, до блискучих, з "іскоркою" чи мармурових. Бувають тиснені чи з ледь помітним візерунком. 

ГАЛЕРЕЯ