MENU

 

ОФОРМЛЕННЯ ГРАВЮР

 

Як дорогою камінь щоб заграти всіма своїми барвами вимагає ретельної ограновування і гідною його оправи, так і гравюра потребу у вмілому її обрамленні. Багетна майстерня це саме те місце, де навіть скромну, нічим не примітну гравюру перетворять на прекрасний витвір мистецтва здатне стати головною прикрасою самого вишуканого інтер'єру. Головне завдання майстерні зберегти форму і наповнити її новим змістом.

Зрозуміло, що не кожну гравюру легко вписати у вже готовий інтер'єр квартири або офісу. Як вчинити, якщо вам подарували старовинну гравюру, і ви неодмінно хочете повісити її у себе в кабінеті або вітальні, але вона абсолютно не вписується в колірну гамму існуючого інтер'єру? Не сперечаюся, що в ідеальному варіанті, рамка підбирається до самої гравюрі, а не до кольору стін або меблів, проте не поспішайте затівати дорогий ремонт. Гарний багет і правильно підібране паспарту легко виправлять це прикре непорозуміння. У багетній майстерні завжди можна купити готову рамку для гравюри, або замовити ексклюзивну. При виготовленні багета на замовлення майстра багетчікі врахують стиль гравюри, колір стіни, на якій вона повинна буде висіти і особливості інтер'єру. Виготовлення такого багета для гравюри займе не так вже багато часу, і обійдеться вам набагато дешевше ремонту.

Постійно зростаючий асортимент багета і різноманітність використовуваних для його виготовлення матеріалів роблять і сам багет все більше схожим на витвір мистецтва. І, все ж, вибираючи обрамлення для гравюри, не варто забувати, що саме гравюра і зображення на ній повинні домінувати, а не губитися на тлі багета або на тлі стіни. Підібрані за цим принципом ширина, форма, колір багета і картон для паспарту дають можливість зв'язати стиль гравюри, з усталеним стилем вашого будинку, і одночасно підвищити естетичну цінність гравюри.

Найчастіше відбитки гравюр виконуються на папері, але папір - матеріал схильний швидкого старіння, боїться вологи і прямих сонячних променів. Для того щоб зберегти на довгі роки цінну для вас гравюру, в багетну раму встановлюється спеціальне захисне скло, що володіє властивістю затримувати ультрафіолетові промені і музейна основа-задник, яка захищатиме зображення від згубного впливу зовнішнього середовища. Глибину багетній рами роблять такий, щоб зображення на гравюрі не контактувати зі склом. Зробити це можна використовуючи для паспарту товстий щільний картон, або вставку-бевел (bevel), товщина якого може доходити до 10мм. Але не варто думати, що паспарту виконує тільки захисну роль, насправді паспарту використовується як рівноправний з багетом елемент оформлення картин. Його застосовують, коли є необхідність візуально відокремити зображення від рамки.

 

ГАЛЕРЕЯ