MENU

 

ГОБЕЛЕН

 

Всі хто трохи цікавлятьсяо оформленням інтер’єрів, обов’язково чули про гобелени. В основному гобелен ми пов’язуємо з Францією середніх століть, замками, лицарями, геральдикою та іншими атрибутами цього часу. І найчастіше бачили ми гобелени або в музеї, чи в палаці, або салоні, де виставлені старовинні речі, а не простий дизайн будинків. Тому багатьом здається, що гобелен — це антикваріат й далеке минуле. Звичайно, щось у цьому є, і розквіт цього виду декоративно-прикладного мистецтва припадає на XVII століття. Однак не варто так легко отруювати гобелен у минуле, адже він викликає інтерес у дизайнерів інтер’єрів і сьогодні, а, крім того, у нього, поза сумнівом, цікаве майбутнє.
Історія гобелена
Тож у наш чаcінтер’єр квартир  у такому стилі просто розкішний.
Сюжетні композиції
Композиційно гобелен виконувався так, що основний сюжет розташовувався в центрі, краях а по — широка облямівка, складена з таких декоративних елементів як квіткові букети і гірлянди, вази, медальйони. В якості сюжетів використовувалися біблійні мотиви, історичні події, жанрові сцени, пейзажі, натюрморти, квітковий орнамент, антична міфологія, архітектурні замальовки, геральдика.
Гобелени сьогодні
Якщо ще недавно гобелени вважалися привілеєм палаців і художніх салонів, то сьогодні вони повертають собі колишню популярність, стаючи про праву вишуканою деталлю декоративного оформлення сучасного інтер’єру. Мабуть, з усіх видів творів мистецтва тільки гобелен здатний передати атмосферу реальності чи то таємнича зелень лісу, блискуча водна гладь, розкіш квіткового букета або зачаровує своєю величчю собор.

Хоча вважається, що гобелен є атрибутом класичного стилю, однак він може чудово вписатися в більшість інтер’єрів від модерну і бароко до кантрі і хай-теку. Головне — це правильно підібрати сюжет і колірну гамму. Тим більше що тематика сучасних гобеленів дуже різноманітна — пейзажі, декоративні квіти та букети, тварини, пам’ятники історії та архітектури, жанрові сценки, авангардні і сюрреалістичні теми і багатоіншого.

Якщо Ви хочете додати в інтер’єр вишуканості й аристократизму, то повісьте в приміщенні гобелен. Сьогодні, завдяки наявності спеціалізованих салонів і магазинів, без зусиль можна придбати гобелен не тільки будь-якого розміру, але і має відповідний сюжет.

 

ГАЛЕРЕЯ